Patrz załącznik w odpowiedzi na pytanie 68.
Politechnika nie widzi innego zagospodarowania tego terenu w zgodzie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego niż przeznaczenia go na parkingi. Jeśli Uczestnik konkursu wskaże inne rozwiązania to zostanie to rozpatrzone przez Sąd Konkursowy i poddane jego ocenie.
Ustawa Prawo zamówień publicznych nie przewiduje ogłoszenia liczby uczestników zaproszonych do udziału w konkursie.
Strefą kontroli dostępu powinny być objęte wszystkie pomieszczenia niedostępne dla użytkownika centrum oraz wejście boczne pracownicze. Zagadnienie komunikacji jest przedmiotem decyzji projektanta i będzie podlegało ocenie Sądu Konkursowego.
Tabela z wykazem pomieszczeń w pkt. 8 Załącznika A jest zatytułowana: ,,Wykaz pomieszczeń (preferowane kondygnacje z dopuszczeniem modyfikacji zarówno w zakresie ilości kondygnacji, usytuowania i wielkości powierzchni)" co stanowi wyczerpującą odpowiedź na zadane pytanie
Rozwiązanie każdego z elementów programu Cognitarium należy do zadania konkursowego. Rozwiązania te mają wpisywać się w ideę otwartości i mobilności obiektu. Każdorazowo sposób rozwiązania elementów Cognitarium będzie podlegał ocenie Sądu Konkursowego.
Można założyć, że Cognitarium mogłoby być czynne 24 h na dobę w obrębie części magazynu otwartego tzn. wypożyczalni.
Zaproponowany budynek ma mieć możliwość rozbudowy ponad wskazany w konkursie zakres. Możliwości rozbudowy obiektu będą przedmiotem oceny Sądu Konkursowego.
Strategia ekonomii cyrkularnej jest obecnie wciąż na etapie tworzenia dokumentów. W Polsce niezaprzeczalnym problemem jest mała dostępność produktów i usług zgodnych z filozofią ekonomii cyrkularnej. Zamawiający nie wyklucza zastosowania elementów zgodnych z filozofią ekonomii cyrkularnej jednakże z zastrzeżeniem, że zastosowane elementy ułatwią realizację inwestycji a nie ją utrudnią.
Zagadnienie przestrzeni, podziału lub jej otwarcia są przedmiotem decyzji projektanta i będzie podlegało ocenie Sądu Konkursowego. Centrum ma być miejscem w którym ma funkcjonować kilka instytucji. Przestrzeń powinna być tak zaplanowana, aby nie było widać podziału na poszczególne instytucje, ale też tak aby użytkownik bez problemu odnalazł potrzebne zbiory biblioteczne i nie czuł się zagubiony. Centrum ma być wyposażone w kioski samoobsługowe do wypożyczania książek oraz książkomat do wypożyczeń całodobowych. Wypożyczanie książek bezpośrednio przez bibliotekarza powinno odbywać się w jednym punkcie. Zwroty książek patrz odpowiedź na pytanie 55.
Przedstawienie poszczególnych instalacji w części opisowej jest wystarczające ze wskazaniem w części graficznej pomieszczeń technicznych i lokalizacji węzłów technicznych, w szczególności wentylatorni, a także lokalizacji elementów (obiektów) OZE. Jednak do skalkulowania kosztów całej inwestycji należy przyjąć poziom cenowy dobranych (proponowanych) instalacji i urządzeń.
Liczba metrów bieżących półek w ramach poszczególnych czytelni nie jest znana inwestorowi.
To dwa różne pomieszczenia. Sala konferencyjna planowana dla 30 osób jest pomieszczeniem szkoleniowym przy Bibliotece Politechniki Koszalińskiej.
Patrz: Załącznik A, pkt. 9. str. 26-27; Szczegółowe wytyczne do projektowania.
Powierzchnia pomieszczenia wrzutni z sorterem została określona w przybliżeniu. Przy określeniu dokładnej powierzchni należy uwzględnić wrzutnię, sorter z taśmociągiem oraz kosze do których będą trafiały książki z taśmociągu. Książki będą zakodowane zgodnie z instytucjami które będą tworzyły Cognitarium i tak też będą automatycznie sortowane. W pomieszczeniu powinno być miejsce na wózki do przewożenia książek do magazynu zamkniętego i otwartego. W pomieszczeniu należy uwzględnić stanowisko pracy dla 1 osoby.
Zgodnie z pkt 11 Załącznika A liczbę miejsc parkingowych należy ustalić na podstawie wskaźników zawartych w obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Z zapisów mpzp nie wynika, aby podstawą ustalenia liczby miejsc parkingowych była liczba osób przebywających w budynku w tym samym czasie.
Wykaz powierzchni bibliotecznej z magazynami punktu 8 jest taki:
Magazyn zamknięty z systemem regałów przesuwnych
(BG PK+BP) | pow. 750 m² |
Archiwum | pow. 350 m² |
Magazyn otwarty / Wypożyczalnia główna (BG PK+BP) | pow. 750 m² |
Biblioteka lekarska | pow. 150 m² |
KBP | pow. 150 m² |
Czytelnia ogólna (BG PK+BP) | pow. 500 m² |
Pomieszczenie wrzutni całodobowej | pow. 50 m² |
Razem pow. wynosi 2700 m² |
Zestawienie powierzchni dla funkcji w punkcie 5 wynosi:
a) Biblioteka Główna Politechniki Koszalińskiej | pow. do 2700 m² |
b) Biblioteka Pedagogiczna | pow. do 300 m² |
c) Biblioteka Medyczna | pow. do 150 m² |
d) Filia biblioteki Wojewódzkiej | pow. do 150 m² |
e) Archiwum Główne PK | pow. do 350 m² |
Razem pow. wynosi 3 650 m² |
Które zestawienie powierzchni jest prawidłowe?
Czy powierzchnia 2700 m² w punkcie 5a) dotyczy sumy pozycji wykazu zestawienia tabeli punktu 8?
Oba zestawienia powierzchni są prawidłowe. Należy zwrócić uwagę, że podane w pkt 8 (tabelarycznym zestawieniu powierzchni) jak i w pkt 5 (zestawienie powierzchni dla funkcji zasadniczych i charakterystycznych) powierzchnie są określone jako preferowane z dopuszczeniem modyfikacji w stosunku do usytuowania jak i wielkości. Nie są to ściśle określone wartości a jedynie oznaczenie maksymalnej powierzchni. Przytoczone zestawienia stanowią materiał informacyjny i mają charakter pomocniczy. Oczekuje się racjonalnego i inteligentnego projektu, w ramach którego uczestnicy poddadzą analizie przekazane im założenia powierzchniowe, a wynikające stąd wnioski zawrą w pracach konkursowych.
Suma powierzchni wykazanych w tabeli w punkcie 8 przedstawia się następująco:
750+350+80+250+30+15+750+150+150+200+150+50+50+500+60+60+150+100+100+70+70+75+60+20+30+20+50+75=4415.
Wielkość 4415 m2 jest różna od 5890 m2, do której doszedł autor(ka) pytania. Powierzchnia ta wraz z narzutem na pom. dodatkowe i komunikację mieści się w zakładanych widełkach 5000-6000 m2.
Równocześnie Sąd Konkursowy wyjaśnia, że przytoczone zestawienia powierzchni stanowią materiał informacyjny i mają charakter pomocniczy. Oczekuje się racjonalnego i inteligentnego projektu, w ramach którego uczestnicy poddadzą analizie przekazane im założenia powierzchniowe, a wynikające stąd wnioski zawrą w pracach konkursowych. W przypadku znacznych odstępstw powierzchniowych oczekuje się ich uzasadnienia.
Należy przede wszystkim pamiętać, że budynek Cognitarium, jak każdy inny budynek, będzie trwalszy niż przekazane uczestnikom konkursu założenia powierzchniowe i w czasie jego trwania będzie musiał spełnić wymagania zmian wynikających z nowych technologii i zmieniającej się, modyfikowanej filozofii jego użytkowania. Struktura jest trwalsza niż funkcja.
W załączniku koncepcja z roku 2007 jeszcze przed wybudowaniem hali widowiskowo-sportowej. Budynki w bezpośrednim otoczeniu biblioteki już nieaktualne.
Wskazana w pytaniu zieleń nie podlega specjalnej ochronie, jednakże stosunek Uczestników Konkursu do tej zieleni, jej wykorzystanie w projekcie lub likwidacja każdorazowo będzie podlegać ocenie Sadu Konkursowego
Patrz odpowiedź na pyt. 47.
"Obszar sugerowanej lokalizacji Cognitarium" oznacza dokładnie to co zostało zapisane. Lokalizacja Cognitarium jest zadaniem konkursowym i będzie podlegała ocenie Sądu Konkursowego.
Patrz odpowiedź na pyt. 41.
Patrz odpowiedź na pyt. 41.
Patrz odpowiedź na pyt. 41. Pod pojęciem „wymagane zaprojektowanie bezpośredniego otoczenia budynku Cogniatrium” Zamawiający rozumie projekt zagospodarowania terenu otoczenia budynku Cognitarium.
Hala Widowiskowo-Sportowa jest współwłasnością Politechniki Koszalińskiej i Gminy Miasto Koszalin. Zarządcą hali jest Zarząd Obiektów Sportowych Sp. z o.o. w Koszalinie.
Główne i pomocnicze wejścia do budynków pokazano na załączniku graficznym. Na załączniku tym pokazano dodatkowo rzędne poziomów 0,00 wszystkich budynków i rzędne dachów budynków. Patrz załącznik graficzny.
Politechnika Koszalińska planuje zabudowę obszaru wzdłuż ul. Gdańskiej niskimi obiektami z "laboratoriami przemysłu *4.0*". Zabudowa nastąpi w perspektywie 5-7 lat. Rozważana jest budowa kolejnych budynków dydaktycznych, które mogą być umieszczone w sąsiedztwie biblioteki (Cognitarium). Przewiduje się 4 budynki o pow. użytkowej ok. 1500 m² każdy.
Zamawiający nie dysponuje modelem 3d topografii terenu objętego opracowaniem.
Zamawiający nie dysponuje modelem 3d żadnego z wymienionych w pytaniu budynków.
Patrz odpowiedź na pyt. 34, 35, 36 i 37. Dodatkowo patrz odpowiedź na pyt. 42.
Zamawiający nie dysponuje dokumentacją projektową budynku Wieży Clausiusa z wahadłem Foucoult'a inną niż została przekazana Uczestnikom Konkursu.
Zamawiający nie dysponuje dokumentacją projektową budynków A, B, C inną niż została przekazana Uczestnikom Konkursu. Dodatkowo patrz odpowiedź na pyt. 42.
Zamawiający nie dysponuje dokumentacją projektową budynków D,E, F i G. Budynki te co do zasady są analogiczne do budynków H i I. Oparte są na tej samej zasadzie rzutów: korytarz w układzie wschód – zachód (pomiędzy łącznikami). Krawędź górna elewacji wszystkich budynków znajduje się na zbliżonym poziomie. Dodatkowo patrz odpowiedź na pyt. 42.
Zamawiający nie dysponuje dokumentacją projektową hali widowiskowo-sportowej.
Pytanie nie zawiera się w zakresie pytań określonym w ust. 122 pkt 7 Regulaminu Konkursu. Zamawiający nie zamierza przed upływem terminu składania Prac Konkursowych publikować listy uczestników zakwalifikowanych do Konkursu oraz podawać ich liczby.
Zamawiający (Politechnika Koszalińska) nie jest autorem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu „Władysława IV – Gdańska” w Koszalinie nie może zatem stwierdzić jednoznacznie jakie były intencje miasta w tak znacznym odsunięciu linii zabudowy od ul. Śniadeckich.
Plany miasta wobec fragmentu terenu 4.6 UP między ul. Śniadeckich a istniejąca i projektowaną zabudową zostały określone (dość enigmatycznie) w mpzp. Politechnika Koszalińska przyjmuje przeznaczenie tego obszaru na zaplecze parkingowe dla kampusu PK.
- Instytut Wzornictwa - to obecnie Wydział Architektury i Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej prowadzący studia pierwszego i drugiego stopnia na kierunkach: Wzornictwo i Architektura wnętrz;
- UTW - Uniwersytet Trzeciego Wieku,
- KUD - właściwa nazwa to KUDiM - Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży.
Wymienione powyżej instytucje nie funkcjonują w bibliotece. Natomiast zgodnie z ust. 10 załącznika A są to przykładowe instytucje wykorzystujące przestrzeń wystawową Cognitarium.
Patrz odpowiedz na pyt. 20. Decyzje projektanta dotyczące rozwiązań „ideaboxu” będą podlegały ocenie Sądu Konkursowego.
Demontratorium jest to przestrzeń pełniąca rolę centrum nauki. Ma na celu prezentacje osiągnięć naukowych, rozwoju nauki i doświadczeń naukowych.
Odbiorcą demonstratorium mają być wszystkie grupy społeczne.
Zagadnienie wydzielenia pomieszczenia stanowi przedmiot decyzji projektanta i będzie podlegało ocenie Sądu Konkursowego.
Zagadnienie to stanowi przedmiot decyzji projektanta i będzie podlegało ocenie Sądu Konkursowego.
Pomieszczenie certyfikowane PKN zapewnienia wszystkim zainteresowanym nieodpłatny dostęp do informacji patentowej i normalizacyjnej oraz doradztwo w zakresie ochrony własności przemysłowej i intelektualnej.
Współpraca z przemysłem polega na dostarczaniu przemysłowi ww. informacji. Certyfikacja pomieszczenia polega na stosowaniu systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji.
Jest to pomieszczenie biurowe które pełni rolę Ośrodka Informacji Patentowej i Normalizacyjnej oraz Punkt Informacji Normalizacyjnej, wyposażony w stanowiska komputerowe odpowiednio zabezpieczone.
Patrz odpowiedź na pyt. 25.
Biblioteka Pedagogiczna i Koszalińska Biblioteka Publiczna to dwie odrębne instytucje. Odpowiedź na pytanie 16 została poprawiona w warstwie edycyjnej i obecnie nie stanowi problemu interpretacyjnego.
- dok. A – kategoria dokumentów w archiwum, które muszą być przechowywane wieczyście. Powstają w jednostkach organizacyjnych wytypowanych przez archiwum państwowe. Zalicza się do nich m.in. księgi stanu cywilnego, akta sądowe, rejestry publiczne (hipoteki, notariaty, rejestry zastawów), oryginały map i planów, dokumentację techniczną o istotnym znaczeniu.
- PKN - Polski Komitet Normalizacyjny,
- UTW - Uniwersytet Trzeciego Wieku,
- KUD - właściwa nazwa to KUDiM - Koszaliński Uniwersytet Dzieci i Młodzieży.
Wieża ma formę zgodną z dokumentacją projektową przekazaną Uczestnikom Konkursu.
W wykazie pomieszczeń powierzchnia przeznaczona na Bibliotekę Pedagogiczną znajduje się pod kilkoma pozycjami z oznaczeniem BP.
KBP - Koszalińska Biblioteka Publiczna (filia biblioteki wojewódzkiej) - to ta sama instytucja tylko różnie nazwana w opracowaniu. Właściwa nazwa to KBP - Koszalińska Biblioteka Publiczna
Pokój kreatywny. Głównym zadaniem tej przestrzeni ma być pobudzanie i inspirowanie pracowników PK i studentów do kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. To pomieszczenie ma być inne od pomieszczeń do pracy zespołowej.
nteligentna półka to urządzenie (półka), które samo komunikuje się z położonym na nim obiektem bibliotecznym (książka, płyta, CD, taśma, nośnik danych itp.) i z komputerem zarządzającym zasobami.
Brak wymagań architektonicznych. Specjalne wymagania związane są z zabezpieczeniami systemowymi.
Wydawnictwo PK potrzebuje standardowych pomieszczeń biurowych, węzeł socjalno-sanitarny wspólny.
Pytanie z dnia 6.08.2020 r. dotyczy warunków uczestnictwa w Konkursie, zatem wpłynęło po terminie, określonym w ust. 122 pkt 3 Regulaminu Konkursu, niemniej jednak Zamawiający udziela na to pytanie odpowiedzi: Tak.
W budynku Cognitarium docelowo powinno pracować 30 osób, dodatkowo należy uwzględnić możliwość instalowania mobilnych stanowisk pracy (zatrudnianie studentów).
Pytanie z dnia 4.08.2020 r. dotyczy warunków uczestnictwa w Konkursie, zatem wpłynęło po terminie, określonym w ust. 122 pkt 3 Regulaminu Konkursu, niemniej jednak Zamawiający udziela na to pytanie odpowiedzi: Patrz odpowiedź na pytanie nr 9.
Pytanie z dnia 4.08.2020 r. dotyczy warunków uczestnictwa w Konkursie, zatem wpłynęło po terminie, określonym w ust. 122 pkt 3 Regulaminu Konkursu, niemniej jednak Zamawiający udziela na to pytanie odpowiedzi: Patrz odpowiedź na pytanie nr 10.
Pytanie z dnia 2.08.2020 r. dotyczy warunków uczestnictwa w Konkursie, zatem wpłynęło po terminie, określonym w ust. 122 pkt 3 Regulaminu Konkursu, niemniej jednak Zamawiający udziela na to pytanie odpowiedzi: Patrz odpowiedź na pytanie nr 10.
Pytanie z dnia 2.08.2020 r. dotyczy warunków uczestnictwa w Konkursie, zatem wpłynęło po terminie, określonym w ust. 122 pkt 3 Regulaminu Konkursu, niemniej jednak Zamawiający udziela na to pytanie odpowiedzi: Tak, o ile Uczestnik Konkursu może wykazać, że był autorem lub współautorem projektu obiektu opisanego w ust. 45, a także, że prace te wykonywał w całości tzn. na wszystkich etapach realizacji obiektu. Zamawiający nie wymaga podawania realizacji branżystów.
Pytanie z dnia 2.08.2020 r. dotyczy warunków uczestnictwa w Konkursie, zatem wpłynęło po terminie, określonym w ust. 122 pkt 3 Regulaminu Konkursu, niemniej jednak Zamawiający udziela na to pytanie odpowiedzi: Zamawiający nie wyklucza możliwości udziału w Konkursie osób nieprowadzących działalności gospodarczej. W załączniku nr 4 należy wyraźnie napisać, że: „Uczestnik Konkursu nie prowadzi działalności gospodarczej”.
Pytanie z dnia 30.07.2020 r. dotyczy warunków uczestnictwa w Konkursie, zatem wpłynęło po terminie, określonym w ust. 122 pkt 3 Regulaminu Konkursu, niemniej jednak Zamawiający udziela na to pytanie odpowiedzi: Tak, o ile Uczestnik Konkursu potrafi wykazać, że był autorem lub współautorem projektu obiektu opisanego w ust. 45 Regulaminu Konkursu, a także, że prace te wykonywał w całości tzn. na wszystkich etapach realizacji obiektu.
Pytanie z dnia 30.07.2020 r. dotyczy warunków uczestnictwa w Konkursie, zatem wpłynęło po terminie, określonym w ust. 122 pkt 3 Regulaminu Konkursu, niemniej jednak Zamawiający udziela na to pytanie odpowiedzi: Tak.
Wykonawca posiadający miejsce zamieszkania lub siedzibę poza terytorium RP oraz państw Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Konfederacji Szwajcarii może wziąć udział w konkursie:
Decyzja w tej kwestii należy do projektantów i będzie podlegała ocenie Sądu Konkursowego. W załączniku A w pkt. 6 zawarto zapis: "Zamawiający sugeruje lokalizację budynku Cognitarium na terenie położonym pomiędzy budynkami laboratoriów a zrealizowana Salą Widowiskowo-Sportową z możliwością ewentualnego połączenia go z istniejącymi obiektami Politechniki Koszalińskiej. Należy traktować to jedynie jako sugestię."
Uczestnik musi wykazać, że zrealizował prace projektowe wraz z nadzorem autorskim, dotyczące budynku użyteczności publicznej, o powierzchni użytkowej nie mniejszej niż 500 m², który został wybudowany i uzyskał ostateczne lub prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Zatem datą graniczną jest data uzyskania ostatecznego lub prawomocnego pozwolenia na użytkowanie.
Nie.
Zgodnie z Regulaminem Konkursu, w szczególności z ustępem 17, Konkurs prowadzony jest w języku polskim. Zatem nie ma możliwości otrzymania Regulaminu Konkursu czy też innych materiałów Konkursu w innym języku niż polski.
Warunki udziału w Konkursie zawarte w Regulaminie Konkursu, zwłaszcza ustępy od 44 do 52 jednoznacznie określają kto może być uczestnikiem Konkursu.